Návody: Vytváříme originální přání v programu GIMP

Tagy:  Gimp, novoročenka, přání, šťastný nový rok, PF 2012, freeware, tvoříme, návod

Sponzorované odkazy

Návody: Vytváříme originální přání v programu GIMP

Novoročenkám poskytovaných internetem jsme článek už věnovali. Co ale něco originálního a vlastního? Ukážeme si, jak vytvořit jednoduché, ale originální přání v programu Gimp.

Začínáme

V návodu budu používat freewarový grafický program Gimp 2, tvorba přání nás tedy nebude stát nic, jenom náš čas a fantazii.

Jako první si musíme ujasnit formát přání. Není nijak uzákoněno, že by nemohlo být třeba ve velikosti A4, na internetu jsem ale dohledal pár standardizovaných velikostí. Já jsem se rozhodl pro podlouhlý formát 100 × 210 mm.

Standardizované formáty podle PF.cz

Gimpu tedy stiskneme CTRL+N (Soubor ->Nový dokument) a nastavíme vybranou velikost.

Vytváření dokumentu

Dejme se do díla

Tady začíná samotná tvorba. Dalším krokem nasadíme přáníčku nějaké pěkné pozadí. Nástroj Plechovka (Shift+B) dokáže pozadí vybarvit jednou barvou. Já tematicky sáhnu po modré.

Začínáme

Nejdůležitějším prvkem přání bude asi text. Ten může každý přizpůsobit tomu, k čemu se jeho přání vztahuje. Já zůstanu u klasického PF.

Text jsem si pro lepší manipulovatelnost rozdělil do dvou textových rámečků. Písmo si každý může vybrat dle vlastního gusta poklikáním na ikonku „Aa“, barva se dá taktéž jednoduše změnit o trochu níž.

Text

Jelikož jsme v zimním období, rozhodl jsem se v nižší části přání naznačit zasněžené kopce. Vytvořil jsem novou vrstvu se jménem Sníh 1 a pomocí nástroje Cesta jsem vytvořil první tvar. Ten jsem pomocí tlačítka Výběr z cesty a následně plechovkou vybarvil bíle.

Sníh 1

Se sněhem jsem pokračoval: vytvořil jsem vrstvu Sníh 2 a dal jí pod Sníh 1, znovu naznačil kopec a vybarvil, tentokrát tmavěji.

Sníh 2

To samé jsem udělal potřetí – vrstva Sníh 3 vespod a vybarvená ještě tmavší barvou.

Sníh 3

V prostřední části přáníčka je místo pro vaši fantazii – fotka rodiny, tematický obrázek, kresba apod. Obrázek se do pracovní plochy nahraje pomocí Soubor → Vložit jako vrstvy.

Obrázek na střed

Nakonec jsem k textu přání ještě přidal stín – pravé kliknutí na vrstvu s textem → Duplikovat, nově vzniklou vrstvu přesunout pod původní a změnit barvu na černou.

Stín

Závěr

Jednoduché přání je na světě. Nenechte se omezovat mým příkladem – nástroj Cesta je schopný mnohem propracovanějších tvarů, jde jen o trpělivost a fantazii.

Po dokončení přání uložíme – Soubor → Uložit jako, pojmenujeme a zvolíme v jakém grafickém formátu chceme přání mít. O formátech více v tomto článku.

Sponzorované odkazy:

Článek Návody: Vytváříme originální přání v programu GIMP byl publikován 3. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Srovnání výkonu internetových prohlížečů
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  5. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  6. Z pekla(eshopu) štěstí?
  7. Midomi.com - hledej a zpívej
  8. PhotoScape - Multifunkční pomocník zdarma
  9. Google opět překvapuje. Společnost si nechala patentovat VR boty
  10. PlayStation Classic je tady. Připomeňte si legendární konzoli.

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!